Twitter Hack Coverage By Mainstream Media to Hurting Bitcoin (BTC)

Twitter doświadczył jednego ze swoich największych hackerów do tej pory, który wpłynął na konta wybitnych światowych osobistości i firm.
Relacja z hack’a na Twitterze przez Mainstream media podkreśla Bitcoin jako cyfrową walutę używaną przez przestępców.

Ponadto, większość nagłówków nadal używać sformułowania „Bitcoin Scam“ dalsze wgniecenie reputacji BTC.
Od tego czasu cena BTC spadła z poziomu 9.200 dolarów i znajduje się poniżej strefy wsparcia 9.150 dolarów.
Ostatnia 24 godzina na Twitterze i w Internecie została wypełniona doniesieniami o hakowaniu kont znanych światowych osobistości i firm na Twitterze. Sprawcy hakowania oszukiwali ludzi, aby wysłać Bitcoin na adres Bitcoin Era z obietnicą podwojenia ilości wysłanego Bitcoinu.

Dotknięte konta Twittera obejmują oficjalne uchwyty Gemini Exchange, Binance Exchange, CZ (Binance CEO), CoinDesk, Tron’s Justin Sun, Elon Musk, Charlie Lee, Chas App, Coinbase, Bill Gates, a nawet Kanye West. Poniżej znajduje się tweet Zilliqa podkreślający niektóre z tych kont.

Okładka Twittera Hack Places a Dent na Bitcoin’s Reputation
Szybkie wyszukiwanie przez Google hack na Twitterze pokazuje, że media mainstreamowe wbijają się w reputację Bitcoin’a poprzez sformułowania w nagłówkach swoich nagłówków, aby podkreślić to wydarzenie. Fakt ten został zauważony przez @100trillionUSD poprzez poniższy Tweet. @100trillionUSD jest twórcą słynnego modelu Stock-to-Flow Bitcoin.

Krótka analiza techniczna Bitcoin’a

Szybki rzut oka na rynki kryptograficzne ujawnia, że wiadomości o hakerze na Twitterze i jego związku z Bitcoinem miała niepożądany wpływ na rynki kryptograficzne. W czasie pisania tego, Bitcoin spadł z komfortowych poziomów powyżej 9.200 dolarów i obecnie walczy o utrzymanie 9.100 dolarów obszaru wsparcia. Większość altcoinów jest w kolorze czerwonym prowadzonym przez Ethereum, który spadł z 240 dolarów do 230 dolarów poziomów od czasu wiadomości o hack.
Twitter Hack Coverage By Mainstream Media jest Hurting Bitcoin (BTC) 17

Wracając do codziennego wykresu BTC/USDT dzięki uprzejmości Tradingview ujawnia, że istnieje duża szansa, że Bitcoin może spaść dalej w wyniku hackowania Twittera. Bliższe przyjrzenie się wykresowi ujawnia następującą sytuację dla Bitcoinu.

Bitcoin wyraźnie handluje poniżej 50-dniowej średniej kroczącej z 100-dniowym i 200-dniowym MA’s zapewniając obszary zainteresowania dla możliwego odbicia na 8.800 dolarów i 8.500 dolarów odpowiednio,
Obroty handlowe zmniejszyły się i są zaznaczone na czerwono, a MACD wskazuje na niepewność w przyszłości.
MIF jest stosunkowo wysoka i wynosi 60, a hack na Twitterze dostarcza paliwa do ewentualnej sprzedaży Bitcoin na rynkach kryptograficznych.

Wniosek
Podsumowując, relacja z hack’a na Twitterze przez media Mainstream szkodzi Bitcoin’owi, oznaczając cyfrowe aktywa jako preferowaną walutę dla przestępców. W rezultacie, Bitcoin i ogólny rynek kryptograficzny jest na czerwono z BTC prawdopodobnie zmierza do terytorium niedźwiedzia w najbliższych godzinach i dniach.

Podobnie jak w przypadku wszystkich analiz Bitcoin, zaleca się inwestorom i inwestorom wykorzystanie stop losses w celu ochrony przed nagłą zmiennością. Inną taktyką byłoby wdrożenie podejścia „poczekaj i zobacz“ w niepewnych czasach, takich jak teraz.

About the author