Paryż, aby zakończyć sprawę dotyczącą oszustwa Bitcoin przeciwko obywatelowi rosyjskiemu

Sprawa o oszustwo w sprawie Bitcoin przeciwko obywatelowi rosyjskiemu do zakończenia we Francji.

Oskarżony jest poszukiwany we Francji, w Rosji i w Stanach Zjednoczonych.
Oskarżony zidentyfikował Aleksandra Vinnika, może widzieć do 10 lat więzienia.

Aresztowany w Grecji i poszukiwany przez urzędników francuskich, rosyjskich i amerykańskich, oszust Bitcoin Millionaire podejrzewa że Aleksander Vinnik zostanie spoliczkowany z dziesięcioletnim okresem pobytu w więzieniu i aż 888.634 dolarów grzywny.

O karę pozbawienia wolności i wysokie grzywny zwrócili się francuscy prokuratorzy reprezentujący władze w tej sprawie dotyczącej oszustwa Bitcoin. Sprawca został przyłapany na wspólnej operacji Stanów Zjednoczonych i Interpolu w Grecji. W momencie aresztowania Vinnik przebywał na wolności przez ponad dwa lata, celując w komputery za pomocą oprogramowania do dokonywania okupu Bitcoinów o nazwie Locky.

41-latek został oskarżony o wymuszenia, pranie brudnych pieniędzy i działalność przestępczą we Francji, podczas gdy prokuratorzy żądają niedającego się zepsuć więzienia w trakcie postępowania w tej sprawie. Amerykański departament sprawiedliwości skupia się obecnie na ograniczeniu oszustw związanych z kryptokurrency Bitcoin wszelkimi sposobami.

USA wini Chiny za pomoc w cyberatakach północnokoreańskich.
Kryptoński przekręt za 5,6 miliona dolarów: Andrade obwinia SEC za wprowadzenie w błąd sądu.
Hakerzy kryptoflowi przekazują organizacji charytatywnej Bitcoin o wartości 20 tys. dolarów.
Oszustwo Bitcoin malware zabiera 79 480 USD od niczego niepodejrzewających użytkowników.
Szczegóły sprawy dotyczącej oszustwa Bitcoin przeciwko Vinnikowi

Vinnik był odpowiedzialny za serię ataków od 2016 do 2018 roku. Celem tych ataków byli właściciele firm francuskich i różne organizacje. Oszustwo Bitcoin zostało przeprowadzone przy użyciu oprogramowania do pobierania opłat za okup. Jako że większość oprogramowania okupowego działa, oszustwo Bitcoin Vinnik polegało na użyciu poczty elektronicznej do szyfrowania i blokowania danych.

Aż 20 właścicieli firm i instytucji uważało, że padło ofiarą oszustwa Bitcoin, co kosztowało ofiary 160 milionów dolarów. Vinnik został aresztowany przez Interpol w 2017 roku podczas rodzinnych wakacji w północnej Grecji, na prośbę władz amerykańskich. Na początku tego roku Francja, Rosja i Stany Zjednoczone poprosiły Grecję o ekstradycję Vinnika do Francji, aby znalazł się on w granicach prawnych Unii Europejskiej. W czasie pobytu w Grecji prowadził strajk głodowy przez 100 dni.

Vinnik przyznaje się do niewinności w sprawie o oszustwo Bitcoina

Podczas często napiętego tygodnia rozpraw sądowych w Paryżu, główną linią obrony Vinnika było to, że był on tylko operatorem technicznym wykonującym polecenia dyrektorów BTC-e.

Śledczy z międzynarodowej organizacji policyjnej Interpol powiedział sądowi, że z pomocą Stanów Zjednoczonych, które dostarczyły dane z BTC-e, okazało się, że większość płatności okupu została wysłana na konto, które było powiązane z Vinnikiem,

Prawnik Vinnika, Zoé Konstantopoulou, oskarżył francuskich prokuratorów o „złe intencje“. „Nie było żadnego francuskiego dochodzenia. Amerykanie powiedzieli: to Vinnik… i powiedzieli: „upewnij się, że zostanie przeniesiony do Stanów Zjednoczonych“, powiedziała sądowi.

Vinnik, mówiąc po rosyjsku, powiedział: „Nie jestem winny, nie mam żadnego związku z „Locky’m“.“ Powiedział, że śledztwo zostało „spartaczone“ i że jego prawa nie są przestrzegane. „Amerykanie przekazali wątpliwe dokumenty Francji“, powiedział. Werdykt zapadnie w późniejszym terminie.